• شرکت مارپیچ باختر

    شرکت مارپیچ باختر تولید کننده مجموعه جعبه فرمان و قطعات خودرو

  • شرکت مارپیچ باختر

    شرکت مارپیچ باختر

  • شرکت مارپیچ باختر

    شرکت مارپیچ باختر یبلسیبلسیبل

وام، مشکل صنعت خودرو را حل نمی‌کند

تعداد بازدید : 1033
تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۷/۲۷

عضو هیات علمی دانشگاه علامه معتقد است که مشکلات صنعت خودرو ناشی از کیفیت پایین و قیمت تمام شده بالای این محصولات است که با پرداخت وام حل نخواهد شد
به گزارش اخبار خودرو ، محمدقلی یوسفی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در نگاه فعلی دولت، مشکلات و موانع تولید دیده نشده و تنها به دنبال تحریک تقاضا هستند.
وی با یبان اینکه بسته رونق اقتصادی دولت درصورت اتلاف منابع عمومی، موجب عمیق‌تر شدن رکود تورمی در اقتصاد خواهد شد، در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد:‌ مشکلات فعلی اقتصاد ناشی از مشکلات موجود در بنگاه‌های تولیدی و موانع و مشکلات فضای کسب‌و‌کار است با این حال درک درستی از این مشکلات وجود ندارد و به جای پرداختن به علت‌ها، به تحریک تقاضا به عنوان معلول پرداخته می‌شود.
وی افزود: به عنوان مثال مشکلات صنعت خودرو ناشی از کیفیت پایین این محصولات و بالا بودن قیمت تمام شده تولید است بنابراین در این حوزه به جای پرداخت وام خرید خودرو باید در جهت افزایش کیفیت و کاهش قیمت تمام شده تولید حرکت شود.
یوسفی با بیان اینکه مشکلات صنعت خودرو ربطی به سمت تقاضا ندارد، تصریح کرد: بنابراین اگر خودروسازی به عنوان سمت عرضه خود را اصلاح کند، سمت تقاضا نیز به تبعیت از آن عمل خواهد کرد در غیر این صورت پرداخت وام خرید خودرو تنها به معنای اتلاف منابع خواهد بود.
به گزارش ایسنا، دولت در راستای اجرایی شدن بسته خروج از رکود و رونق اقتصادی کشور، از پرداخت وام ۲۵ میلیون تومانی خرید خودرو با بهره ۱۶ درصدی و بازپرداخت هفت ساله خبر داده است.

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال
TEL: +98 83 34271498 , +98 83 34270561 FAX: +98 83 34270552