• شرکت مارپیچ باختر

    شرکت مارپیچ باختر تولید کننده مجموعه جعبه فرمان و قطعات خودرو

  • شرکت مارپیچ باختر

    شرکت مارپیچ باختر

  • شرکت مارپیچ باختر

    شرکت مارپیچ باختر یبلسیبلسیبل

رونق بازار خودرو در گرو اختصاص تسهیلات مجدد خرید است

تعداد بازدید : 860
تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۳

به گزارش خبر خودرو، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران گفت : اوضاع فعلی بازار خودرو را ناشی از عدم همخوانی در آمد متقاضیان با قیمت خودرو است.

علی ارسلان منصوری در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو افزود : متاسفانه ا کاهش نقدینگی در جامعه و افت توان متقاضیان خرید موجب شده تا بازار خودرو همچنان در شرایط رکود بسر برد هر چند ارائه تسهیلات خرید موجب  گردید تا امکان خرید برای برخی از متقاضیان واقعی فراهم شود اما باید این جریان اختصاص تسهیلات خرید ادامه یابد تا مجددا بازار خودرو از وضعیت رکود خارج و به شرایط عادی باز گردد.

وی تصریح کرد : تا زمانی که تشکل های صنفی و نهادهای مردمی  زیر مجموعه اتحادیه های صنفی در شورای رقابت حضور  پیدا نکنند نوسانات در عرضه و تقاضا و قیمت خودرو وجود خواهد داشت.

وی با اشاره به تداوم رکود و افت تقاضا در بازار خودرو افزود :  از آنجا که تحریم ها در آستانه  شکستن است و در این شرایط  قطعا خودروسازان خارجی حضور پیدا خواهند کرد خودروسازان داخلی باید در این شرایط نسبت افزایش کیفیت و کاهش قیمت اقدام جدی تری داشته باشند کاری که متاسفانه تاکنون کمتر به آن پرداختند.

وی با اشاره به آغاز تلاش خودروسازان خارجی برای کسب بازار خودرو ایران پیش از رفع تحریم ها گفت : از هم اکنون بسیاری از شرکتهای خارجی با کاهش قیمت در تلاش برای کسب بازار داخل هستند و با شروع همکاری ها قطعا تنوع محصولات در بازار نیز بیشتر خواهد شد از این رو امروز بازار خودرو ایران مستلزم حرکتهای بیشتری از سوی خودروسازان در راستای کاهش قیمت و رشد کیفیت است.

وی افزود : در صورتی که شورای رقابت از نظرات کارشناسان خبره در اتحادیه صنف نمایشگاه داران استفاده نمایند قطعا از وضعیت کنونی حاکم بر قیمت خودرو نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران در ادامه با اشاره به افزایش قیمت در برخی از خودروهای داخلی گفت : افزایش صورت گرفته در برخی از خودروها عمدتا به دلیل کاهش تولید و عرضه این خودروها به بازار بوده که موجب افزایش قیمت در برخی از خودروهای داخل شده است.

منصوری همچنین پیش بینی اوضاع بازار خودرو را تا پایان سال منوط به قیمت خودرو در بازار و بهبود اوضاع اقتصادی و نقدینگی در جامعه دانست و اظهار داشت :  در صورت ادامه اختصاص تسهیلات خرید این امکان وجود دارد که در روزهای پایانی سال رونق به بازار خودرو باز گردد در غیر این صورت تغییر وضعیت بازار خودرو مشکل است.

وی در ادامه در خصوص بازار خودروهای وارداتی ها گفت : متاسفانه همچنان  بازار خودروهای وارداتی در شرایط رکود شدید است و با وجود عرضه مدل جدید خودروها و افزایش قیمت در برخی از خودروهای جدید به دلیل تغییر مدل ، همچنان بازار خودروهای وارداتی با رکود تقاضا مواجه است.

 

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال
TEL: +98 83 34271498 , +98 83 34270561 FAX: +98 83 34270552