• شرکت مارپیچ باختر

    شرکت مارپیچ باختر تولید کننده مجموعه جعبه فرمان و قطعات خودرو

  • شرکت مارپیچ باختر

    شرکت مارپیچ باختر

  • شرکت مارپیچ باختر

    شرکت مارپیچ باختر یبلسیبلسیبل

نقش ایجاد هلدینگ های بزرگ قطعه سازی در حفظ سرمایه و شرایط رقابتی در بازار

تعداد بازدید : 827
تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۳

به گزارش خبر خودرو، عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان گفت : ادغام قطعه سازان کوچک ضمن کاهش هزینه تولید ، ورود به بازارهای رقابتی را برای قطعه سازان سهل الوصول تر خواهد کرد.

ابوالقاسم آروند در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو با اشاره به اینکه ادغام واحدهای کوچک قطعه سازی می تواند راهکاری موثر در بهبود اوضاع کنونی و رفع بخشی از مشکلات قطعه سازان باشد ، افزود : در صورتی که قطعه سازان کوچک با در یکدیگر ادغام و تشکیل یک هلدینگ را دهند وضعیت تولید و نقدینگی در این صنعت تا حدودی زیادی بهبود خواهد یافت.

وی همچنین به بخشی از مزیت های موجود در ادغام قطعه سازان پرداخت و اظهار داشت : با تجمیع قطعه سازان کوچک علاوه بر کاهش هزینه در واحدهای قطعه ساز شرایط و بستر لازم جهت حضور مجموعه های قطعه سازی به بازار های جهانی فراهم خواهد شد.

 وی تصریح کرد : امروزه در دنيا قطعه‌سازان كوچك براي حفظ رقابت و نيز تامين سرمايه خود در حال تبديل شدن به هلدينگ‌هاي بزرگ هستند.

رئیس انجمن قطعه سازان خراسان رضوی در ادامه به افزایش مطالبات قطعه سازان و فشار نقدینگی بر این صنعت اشاره و خاطر نشان کرد :  با وجود تحریک بخشی از تقاضا در بازار خودرو و رفع بخشی از مشکلات نقدینگی خودروسازان متاسفانه این جریان تاثیری در اوضاع واحدهای قطعه سازی نداشته و مطالبات قطعه سازان به ارقام چند هزار میلیاردی رسیده است .

آروند تاکید کرد :  هر روز که می گذرد اوضاع مالی قطعه سازان شرایط بسیار سخت تری را پیدا می کند و شرایط واحدهای قطعه سازی نگران کننده تر می شود .

وی با اشاره به اینکه هر گونه کم توجهی به مطالبات قطعه سازان قطعا به ضرر خودروسازان خواهد بود ، اظهار داشت : در صورتی که فکری به حال نقدینگی و مطالبات قطعه سازان نشود بعید است که قطعه سازان  امکان ادامه تولید و پذیرش سفارشات جدید را داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه امروز چشم قطعه سازان به حمایت و پشتیبانی وزارت صنعت و معدن است ، تصریح کرد : البته دولت تدبیرهایی برای بهبود اوضاع بازار خودرو بکار گرفت اما این مساله تاثیر چندانی در وضعیت قطعه سازان نداشت و همچنان قطعه سازان با مشکلات عدیده ای مالی دست به گریبان هستند .

وی  گفت : در شرایطی که عمده قطعه سازان جزء فعالان بخش خصوصی محسوب می شوند و از حمایت های دولتی نیز برخوردار نیستند قطعا عدم توجه به پرداخت مطالبات در این بخش ، موجب تعطیلی بخش عظیمی از این صنعت خواهد شد.

 

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال
TEL: +98 83 34271498 , +98 83 34270561 FAX: +98 83 34270552