• شرکت مارپیچ باختر

    شرکت مارپیچ باختر تولید کننده مجموعه جعبه فرمان و قطعات خودرو

  • شرکت مارپیچ باختر

    شرکت مارپیچ باختر

  • شرکت مارپیچ باختر

    شرکت مارپیچ باختر یبلسیبلسیبل

منتظریم تا مجلس ابهامات پیرامون کالاهای انحصاری را رفع کند

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از اقتصادنیوز، رضا شیوا رئیس سازمان شورای رقابت موضوع اعلام بازگشت قیمت‌گذاری خودرو به سازمان حمایت توسط شورای رقابت را تکذیب کرد و گفت:چه کسی گفته قیمت گذاری خودرو به سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان بازگشته است؟ در ماده 22 الحاقیه مجلس ابهاماتی در رابطه با انحصار بعضی از کالاها، از جمله خودرو، که شورای اقتصاد باید قیمت آن را تعیین کند، وجود دارد.

او ادامه داد: با توجه به اینکه وظیفه شورای رقابت تنظیم دستورالعمل قیمت برای کالاهای انحصاری هست و این موضوع با ماده 58 و 48 اصل 44 قانون اساسی تناقض دارد، برای حل این تناقض و ابهامات موجود، نامه‌ای به مجلس شورای اسلامی نوشتیم.

شیوا گفت: منتظر پاسخ مجلس هستیم تا به گونه‌ای این تناقض رو ابهام فع شود و بعد شورای رقابت به کار خود در این زمینه ادامه می‌دهد.

او در خصوص مخالفت خود برای واگذاری خودرو به بورس کالا بیان کرد: در بورس کالا، کالاهایی می‌رود که رقابتی باشد. وقتی کالایی انحصاری باشد اصلاً معنی ندارد آن کالا در بورس راه پیدا کند.

رئیس سازمان شورای رقابت اظهار کرد: در حال حاضر خود بورسی‌ها هم توجیه شده‌اند که هیچکدام از خودروهایی که زیر 2هزار سی‌سی و ساخت داخل هستند، اینها چون انحصاری هستند به هیچ وجه نمی‌توانند به بورس بروند.

میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال
TEL: +98 83 34271498 , +98 83 34270561 FAX: +98 83 34270552